21 kwietnia 2022

Uczeń naszego liceum w ogólnopolskim finale Konkursu Biblijnego 2022

Maciej Drewniak

Uczeń naszego liceum, Paweł Grabowicz, zdobył 2. miejsce w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (OKWB). Tym samym zakwalifikował się ogólnopolskiego finału tego Konkursu.

Oprócz niego w etapie diecezjalnym uczestniczyli Adam Łuczyński i Mieszko Koszulski. Cała trójka przeszła najpierw pierwszy etap szkolny OKWB, w którym okazali się najlepsi spośród 10 uczestników.

W etapie diecezjalnym wzięło udział 70 uczestników ze wszystkich szkół archidiecezji łódzkiej. Etap ten odbył się 21 kwietnia w diecezjalnym seminarium duchownym przy ul. św. S. Kostki w Łodzi. Składał się z dwóch części. Pierwsza część pisemna, przeznaczona dla wszystkich, pozwoliła wyłonić siódemkę najlepszych, którzy odpowiadali na pytania zadawane w części drugiej - ustnej.

Nasz uczeń, Paweł, zajął drugie miejsce i tym samym zapewnił sobie udział w finale Konkursu, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 30–31 maja.

Jest to już 26. edycja tego Konkursu. Tegoroczny zakres obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Gratulujemy Pawłowi i mamy nadzieję, że w finale pójdzie mu jeszcze lepiej.