9 września 2018

Tydzień Wychowania 2018 - W poszukiwaniu drogi

Maciej Drewniak

Od 9 do 15 września trwa w Polsce ósmy już Tydzień Wychowania. Jego myślą przewodnią jest hasło "W poszukiwaniu drogi". Ma on zachęcić rodziców, wychowawców i nauczycieli do mądrego towarzyszenia młodym w wyborze ich drogi powołania.

Tematyka tegorocznego Tygodnia Wychowania nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania", mającego się odbyć w Rzymie w październiku br. Materiały, które zaproponowane w tym roku duszpasterzom, katechetom i wychowawcom związane są z problematyką rozeznawania powołania i towarzyszenia dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu drogi życia. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia VIII Tygodnia Wychowania w Polsce. Wyruszmy razem w poszukiwaniu drogi.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Jest on obchodzony we wrześniu każdego roku. Strona Tygodnia Wychowania działa przez cały rok, prezentując materiały przydatne w misji nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów i tych wszystkich, którym prawdziwy i pełny rozwój dzieci i młodzieży leży na sercu. Zachęcamy do jej odwiedzenia: www.tydzienwychowania.pl