14 września 2019

Tydzień Wychowania 15-21 września 2019 r.

Maciej Drewniak

Od 15 do 21 września trwa w Polsce 9. Tydzień Wychowania. Tegorocznym mottem tego wydarzenia są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).

W Tygodniu Wychowania tradycyjnie odbywają się ślubowania klas, które rozpoczynają naukę w naszej szkole. Tak będzie również w tym roku.

W niedzielę, 15 września, na Mszy św. o 11.30 w kościele przy ul. Wodnej swoje ślubowanie złożą uczniowie i uczennice klas pierwszych Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

Natomiast w środę, 18 września, o godz. 11.40 do ślubowania przystąpią klasy czwarte SSP oraz klasy pierwsze Salezjańskiego Liceum.

Na te uroczystości zapraszamy również rodziców i rodziny naszych uczniów.

W dniu 18 września wspominamy również św. Stanisława Kostkę, patrona katedry łódzkiej. Z tego względu delegacja z naszej szkoły weźmie udział w Mszy św. w archikatedrze.