8 marca 2016

TURBOLANDESKUNDE – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

Olga Zacharska

II EDYCJA 2016 – TURBOLANDESKUNDE – Österreich (Austria)

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Konkurs odbędzie się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jest trójetapowy.

I Etap – szkolny

Eliminacje szkolne odbędą się w całej Polsce 10.03. 2016 (godz. 13.00 – 14.30).
W naszym Liceum Salezjańskim w sali przy bibliotece. Do eliminacji z naszego liceum przystępuje 5 drużyn.
Uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test z zakresu kultury, polityki, najnowszej historii, geografii oraz realiów kraju niemieckojęzycznego – Austrii.
Informacja o wynikach i kwalifikacjach do kolejnego etapu pojawi się dnia 25.03.2016 r.
Do II etapu konkursu przechodzi maksymalnie jedna drużyna z każdej zgłoszonej szkoły.

II Etap - regionalny

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w auli naszej szkoły odbędzie się II etap konkursu regionalnego (zgłosiło się 18 szkół z Łodzi i regionu).

W tym dniu zwycięskie grupy I etapu konkursu w tym samym składzie osobowym odpowiadają ustnie w języku polskim i niemieckim na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy, w tym roku o Austrii.
Uczestnicy losują pytania z puli od 1 do 120 za jeden, dwa lub trzy punkty, w zależności od stopnia trudności.

Do III etapu konkursu, ogólnopolskiego w Krakowie, przechodzi jedna drużyna z województwa.

Uczestnikom życzymy satysfakcji i radości z udziału w konkursie
oraz powodzenia i …... zwycięstwa!

Joanna Skoczylas, Olga Roshol