9 kwietnia 2016

"TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH" – SUKCES uczennic naszego liceum!

Olga Zacharska

Dnia 15 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu TURBOLANDESKUNDE.
Salezjańskie Liceum w Łodzi reprezentowały 3 uczennice klasy 3b: Iga Włodarczyk, Weronika Grobel oraz Kinga Sokólska.

GRATULUJEMY zajęcia zaszczytnego III miejsca w eliminacjach regionalnych konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

I Etap – szkolny

Eliminacje szkolne odbyły się w całej Polsce 10 marca 2016 roku.
Uczniowie rozwiązywali w grupach trzyosobowych test z zakresu kultury, polityki, najnowszej historii, geografii oraz realiów kraju niemieckojęzycznego – Austrii.

II Etap - regionalny

W dniu 15 kwietnia 2016 r. o godzinie 9 w auli naszej szkoły odbędzie się II etap konkursu regionalnego (zgłosiło się 18 szkół z Łodzi i regionu).

W tym dniu zwycięskie grupy I etapu konkursu w tym samym składzie osobowym odpowiadają ustnie w języku polskim i niemieckim na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy, w tym roku o Austrii.
Uczestnicy losują pytania z puli od 1 do 120 za jeden, dwa lub trzy punkty, w zależności od stopnia trudności.

Do III etapu konkursu, ogólnopolskiego w Krakowie, przechodzi jedna drużyna z województwa.

Uczestnikom życzymy satysfakcji i radości z udziału w konkursie
oraz powodzenia i …... zwycięstwa!

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Konkursowi patronują Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz Goethe Institut w Krakowie.

Joanna Skoczylas, Olga Roshol