28 lutego 2019

TURBOLANDESKUNDE 2019

Joanna Skoczylas

Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

V EDYCJA 2019  - KONKURSU TURBOLANDESKUNDE - ÖSTERREICH

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Konkurs adresowany jest do licealistów.

7 grudnia 2019 odbyły się eliminacje szkolne konkursu w trzyosobowych drużynach.

8 marca 2019 będą miały miejsce eliminacje regionalne dla zwycięskich drużyn poszczególnych szkół i te odbędą się już po raz piąty w auli naszej szkoły.
Rywalizować będą z sobą trzyosobowe drużyny 24 liceów z Łodzi i regionu.
Drużyny w tym samym składzie osobowym będą tym razem odpowiadać ustnie w języku polskim i niemieckim na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu  wiedzy, w tym roku o Austrii.

Liceum Salezjańskie reprezentować będzie drużyna 3 uczniów klasy II B LO:

• Adamkiewicz Maria,
  • Rynio Julia,
  • Szymankiewicz Szymon.

Do III etapu konkursu, ogólnopolskiego 2 czerwca 2019  w Krakowie , przechodzi jedna drużyna z województwa.

Uczestnikom życzymy satysfakcji i radości z udziału w konkursie oraz powodzenia i …...... zwycięstwa!!

Zdjęcie: pixabay.com