Maciej Drewniak

Triduum Paschalne 2020

9 kwi 2020 - 14:45

Liturgia Triduum Paschalnego jest najważniejszą liturgią całego roku kościelnego. Tym razem chcemy w niej uczestniczyć przede wszystkim przez środki masowego przekazu: telewizję, radio i internet.

Na dole zaś tej strony są do pobrania i przeczytania najważniejsze informacje o Triduum Paschalnym.

Triduum Paschalne z łódzkiej archikatedry pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia

Będzie transmitowane na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka, w telewizji regionalnej TVP3 Łódź oraz przez telewizję TOYA.

Celebracje odbędą się według następującego porządku:

  • Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19:00
  • Liturgia na część Męki Pańskiej – godz. 19:30
  • Wigilia Paschalna – godz. 21:00
  • Niedziela Zmartwychwstania – godz. 9:00
  • Poniedziałek Wielkanocny – godz. 9:00

Telewizja

Telewizja Polska przeprowadzi transmisje liturgii Triduum Paschalnego z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę (9, 10 i 11 kwietnia) będą rozpoczynały się o godz. 18.00. Msze święte będą transmitowane także w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

W Wielki Piątek 10 kwietnia TVP1 o godz. 20.50 przeprowadzi transmisję Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka.

W Niedzielę Wielkanocną pierwszy program Telewizji Polskiej przeprowadzi transmisje dwóch mszy świętych: o godz. 7.00 z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a o godz. 11.00 z Watykanu wraz z papieskim błogosławieństwem Urbi et Orbi.

W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia o godz. 7.00 w TVP1 również będzie transmitowana msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o godz. 12.00 na tej samej antenie – modlitwa „Regina Coeli” z Watykanu.

Listę wszystkich transmisji Mszy św. telewizyjnych, radiowych i internetowych można znaleźć na stronie: episkopat.pl/msze-swiete-transmisje

  • Triduum Paschalne - podstawowe informacje.pobierz