Teatr Beznazwy SLO

Sylwia Gajewska

19 września 2024 r.

Jedną z wizytówek naszej szkoły jest Teatr Beznazwy, który w tym roku zaczyna osiemnasty rok swojej działalności. Wszystkich zainteresowanych rozwojem artystycznych (i nie tylko) talentów, zapraszamy na zajęcia.

W tym roku planujemy pracę trzech grup licealnych. Dwie z nich będą się spotkać raz w tygodniu.

Grupa Zuzanny Kluszczyńskiej będzie miała swoje zajęcia w czwartki od 15.30-18.00, w auli szkolnej. Pierwsze spotkanie 19 września.

Zajęcia będą skupiać się na wspólnym tworzeniu krótkich form teatralnych. Jako inspiracje służyć nam będą różne dzieła, języki teatralne (performans, teatr dramatyczny, teatr formy, praca z ciałem) i inne rodzaje kultury (film, sztuki wizualne, literatura, popkultura, elementy życie codziennego), jak i tematy ważne dla uczestników i uczestniczek. Będziemy korzystać z metody improwizacji, ale nie zabraknie również miejsca na bardziej przemyślane i zaplanowane działania. Porozmawiamy też o tym, jak działają zespoły teatralne, wypróbujemy różne modele pracy i wspólnie wybierzemy te, w których czujemy się najlepiej. Chciałabym również zaproponować grupie wspólną wyprawę do teatru, która także mogłaby się stać inspiracją do naszych działań. Głównymi celami zajęć będzie wykorzystanie teatru do wspólnej zabawy i relaksu, ale również jako narzędzia do opowiadania historii i tworzenia własnych światów, które uczestnicy i uczestniczki chcieliby przedstawić.

Grupa Filipa Garmulewicza będzie się spotykała w poniedziałki od 15.30 do 18.00, w auli szkolnej. Pierwsze spotkanie 30 września.
W tej grupie stawiam na twórcze i miłe spędzanie czasu, które może rozwinąć was w szerokim tego słowa znaczeniu. Teatralne ćwiczenia, zabawy, spektakl, etiudy, eksperymenty i takie tam.

Zapraszamy też do pracy w grupie ambitnej: W tej grupie czeka was więcej wyzwań. Niekiedy trudnych emocjonalnie. Ich celem jest głębsze poznanie siebie samych, oraz artystyczne uwolnienie przy tworzeniu spektaklu. Od każdego (niezależnie od grupy) wymagam punktualności i regularności w przychodzeniu na zajęcia. Na samych zajęciach liczę na wasze zaangażowanie i kreatywność. W zamian oferuję bezpieczną i twórczą atmosferę, w której popełnianie błędów jest czymś dobrym. Miejsce gdzie naprawdę można poczuć wolność.
Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki: 18.00-19.30 oraz wtorki: 15.30-18.30, aula szkolna. Żeby dostać się do grupy, należy skontaktować się z prowadzącym:  [email protected]

Do teatru szkolnego można się zapisać we wrześniu i październiku w czasie zajęć.
Instruktorzy są absolwentami naszej szkoły i Beznazwy.
Za koordynację pracy teatru odpowiada Sylwia Gajewska.
Logo Teatru Beznazwy autorstwa dr Łukasza Leszczyńskiego
Zuzanna Kluszczyńska
Filip Garmulewicz z grupą ambitną po spektaklu "Duży niebieski autobus". 12.01.2023