Teatr Beznazwy

Przegląd Inicjatyw Teatralnych Junior 2024

Grupa aktorów Beznazwy z klas 5 i 6 uczestniczyła w sobotę 19 października w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych Junior w Ostródzie.

Uczniowie zaprezentowali w krótkiej etiudzie nasz teatr, mieli możliwość obejrzenia kilku spektakli przygotowanych przez grupy salezjańskie a także wzięli udział we wspólnej pracy warsztatowej.

Był to czas rozmów, zabawy, modlitwy i aktorskich zadań.

wycieczki szkolne

Niesamowita wycieczka "Promem przez Bałtyk"

Biuro podróży "Odyseja" we współpracy z wychowawcami z naszej szkoły serdecznie zaprasza uczniów od V klasy szkoły podstawowej na niesamowitą wycieczkę dającą możliwość poznania aż czterech stolic nadbałtyckim i skandynawskich w ciągu zaledwie kilku dni. Przed Państwem Ryga, Tallinn, Sztokholm i Helsinki!

Podróże między miastami będą odbywały się komfortowo, z noclegami w kajutach na PROMACH- ogromnych jednostkach pływających, które są dodatkową, niemałą atrakcją i niezapomnianym przeżyciem.

Plan wycieczki:

teatr

Tylko jeden dzień

Pewnego razu Lis i Dzik, dwoje zgranych przyjaciół, obserwują jak z jajka wykluwa się mała Muszka majowa. Ponieważ, jak powszechnie wiadomo, owady te żyją tylko jeden dzień, przyjaciele nie chcąc unieszczęśliwiać nowo poznanej, wymyślają zabawę, która odwraca rzeczywistość. Przekonują Jętkę, że to nie ona, a Lis, jest stworzeniem, któremu został tylko jeden dzień życia. Jednak prawda prędzej czy później zawsze wychodzi na jaw...

Oglądaliśmy (3B SSP) ;) i możemy dodać kolejną sztukę teatralną, która nakłoniła nas do refleksji na temat egzystencji.

Piknik dla wolontariuszy SKC

We wtorek 4 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w pikniku dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas organizowanym przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Festyn odbywał się w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu i miał charakter rekreacyjny. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był udział w XI Biegu Charytatywnym "Biegnijmy z pomocą". W tym roku w biegu wzięło udział ponad 350 wolontariuszy, w tym 11 naszych uczniów.

Byliśmy w Operze Novej w Bydgoszczy

W minioną sobotę grupa uczniów naszej szkoły miała okazję obejrzeć operę  Czarodziejski flet Mozarta

W minioną sobotę (24.02.2024) grupa uczniów naszego liceum i szkoły podstawowej pod opieką pana Marcina Paździora miała okazję obejrzeć dzieło muzyczne w Operze Novej w Bydgoszczy pod tytułem Czarodziejski flet skomponowane przez Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Podsumowanie projektu Erasmus+ z Hiszpanią

Jesienią realizowaliśmy wymianę uczniów z uczniami z salezjańskiej szkoły w Algeciras, Hiszpania.

W październiku grupa Hiszpanów odwiedziła nas w Łodzi, a następnie my polecieliśmy z rewizytą w listopadzie.

Tematem projektu była szeroko pojęta wymiana kulturowa. Zapoznanie się ze swoimi kulturami oraz przybliżenie obu stronom realiów życia w tym drugim państwie.

Wizyta uczniów z Hiszpanii

W październiku naszą szkołę odwiedzała grupa uczniów wraz z nauczycielami z Salezjańskiej Szkoły w Algeciras, Hiszpania.

Wymiana ta odbywała się w ramach projektu Erasmus +. Tematem przewodnim projektu jest hasło "Europa - jako wspólne ziarno". Całość skupia się na wymianie kulturowej i podzielona jest na pięć modułów: historia, język, muzyka i taniec, kinematografia oraz kuchnia. Pięć filarów, na które składa się kultura każdego z państw.

Teatr Beznazwy

Przegląd Inicjatyw Teatralnych Junior

W sobotę 7 października siedemnaścioro aktorów teatru Beznazwy wybrało się do Mińska Mazowieckiego, by tam uczestniczyć w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych Junior.

Nauczyciele i instruktorzy z mińskiej szkoły podstawowej przygotowali wspólne, teatralne spotkanie. Zaprezentowały się wszystkie grupy z salezjańskich placówek w naszej inspektorii. Po wspólnej rozgrzewce, przeprowadzonej przez absolwenta szkoły, ponad stu uczestników zostało podzielonych na zespoły. W tych grupach przygotowywali fragment "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

Tutoring w SLO

Kajaki na zakończenie tutoringu

W sobotę grupa uczniów wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą

W sobotę 17.06.2023 r. uczniowie współpracujący w ramach tutoringu z Marcinem Paździorem, wybrali się na spływ kajakowy rzeką Pilicą na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Spała.

Po zakończonym spływie pojechaliśmy do Konewki na ognisko i piknik. Pod szkołę wróciliśmy przed 16.00.