Kajaki na zakończenie tutoringu

W sobotę grupa uczniów wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą

W sobotę 17.06.2023 r. uczniowie współpracujący w ramach tutoringu z Marcinem Paździorem, wybrali się na spływ kajakowy rzeką Pilicą na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Spała.

Po zakończonym spływie pojechaliśmy do Konewki na ognisko i piknik. Pod szkołę wróciliśmy przed 16.00.

Tutoring czas zacząć

Rozejrzyj się! Tutorzy są wszędzie (oczywiście w naszej szkole). Poniżej znajdziecie odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tutoringiem.

Kto może uczestniczyć w tutoringu?

Każdy uczeń Salezjańskiego Liceum.

Czy muszę wybrać sobie tutora?

Nie. Udział w szkolnym tutoringu jest dobrowolny.

Jak długo trwa tutoring?

Jeden rok szkolny. Współpraca ucznia i tutora regulowana jest tzw. „kontraktem”. To on określa m.in. czas, cele wskazane przez ucznia i miejsce spotkań.

Tutoring w SLO

Nabór do tutoringu w II semestrze

<strong>Rozpoczął się kolejny nabór do tutoringu dla uczniów liceum. Lista kolejnych tutorów gotowych do współpracy:&nbsp;

Łukasz Leszczyński
Magdalena Kopeć
Izabela Janik
Agnieszka Gryszkalis
Marcin Paździor
Katarzyna Boborykin
Zofia Klepczyńska
Marek Cygan
Hanna Sowińska
Elżbieta Bazyluk
Tadeusz Brojewski
Agnieszka Konicka-Kula
Dominika Góreczna
Ewa Frączyk
Anna Wójcik
Anna Lauk- Żuraw

Kurs tutorski 2019

<strong>28 września rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia na tutorów, w którym biorą udział nauczyciele z naszej szkoły. Sobotnie warsztaty wypełnione były intensywną pracą, rozmowami oraz poszukiwaniem odpowiedzi na ważne pytania związane z tutoringiem. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą nam kolejne spotkania.
</strong>

Tutoring w roku szkolnym 2019/2020

Zapraszamy uczniów liceum do skorzystania z opieki tutorskiej w roku szkolnym 2019/2020. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tutoringiem.

Kto może uczestniczyć w tutoringu?

Każdy uczeń Salezjańskiego Liceum.

Czy muszę wybrać sobie tutora?

Nie. Udział w szkolnym tutoringu jest dobrowolny.

Film o tutoringu w Szkole Salezjańskiej w Łodzi

Powstał film o tutoringu w Szkole Salezjańskiej w Łodzi. Zrealizowany został przez „ALA”, czyli Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie z Wrocławia.

Autorów filmu z kamerą i mikrofonem gościliśmy w naszej szkole w październiku. Z rozmów z uczniami i nauczycielami powstał film o tutoringu, który nasza szkoła realizuje od ubiegłego roku szkolnego.

Zachęcamy do oglądania. Jeśli zaś chcesz się dowiedzieć więcej o tutoringu w naszej szkole przejdź do strony: wodna.edu.pl/tutoring

Tutoring w SLO

Trwa druga edycja szkolenia dla tutorów

Jedną z metod wychowawczych w naszej szkole jest tutoring. Zdobywa on sobie coraz większą popularność wśród uczniów i uznanie wśród nauczycieli.

Obecnie trwa druga edycja szkolenia dla nowych tutorów. W weekend 29-30 września odbyło się przedostatnie spotkanie szkoleniowe z tego cyklu. Poprowadziła je pani Dorota Cichecka.

Nowy cykl zakończy się pod koniec października. W ten sposób grono nauczycieli-tutorów wzrośnie w naszej szkole do symbolicznej liczby 33.

Film o tutoringu w SLO

Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/19. Rusza również nabór do tutoringu szkolnego, którym objęte jest Salezjańskie Liceum.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów SLO.

Dowiedz się więcej o tutoringu w roku szkolnym 2018/19.

Zjazd tutorów szkolnych

Nauczyciele - tutorzy z naszej szkoły oraz przyszli tutorzy wzięli udział w Zjeździe Tutorów Szkolnych w Malborku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o realizacji tutoringu w szkole podstawowej na przykładzie SP nr 5 w Malborku, a także braliśmy udział w ciekawych warsztatach dotyczących m.in. celów rozwojowych w klasach szkoły podstawowej, organizacji tutoringu oraz doskonaliliśmy swoje umiejętności tutorskie.