Ładowanie strony...

Wiadomości dla:

#SuperKoderzy 2019/2020

#SuperKoderzy skończyli budować roboty!

Kolejne spotkania #SuperKoderów upłynęły nam na skręcaniu, dopasowywaniu, poprawianiu, przekładaniu… Ze skupieniem czytaliśmy instrukcję i budowaliśmy nasze roboty. W końcu są! Uwieczniliśmy na zdjęciach moment zakończenia prac montażowych. Przed nami programowanie, którego nie możemy sie już doczekać! Naszą pracę dokumentujemy na platformie Fundacji Orange: superkoderzy.pl

#SuperKoderzy poznali zmysły robota

Cóż to była za lekcja! Obejrzeliśmy dokładnie "mózg" naszego robota i poznaliśmy jego zmysły, czyli czujniki i aktuatory. Podłączyliśmy procesor do komputera i dzięki interaktywnej prezentacji nauczycliśmy się, jakie zmysły posiadają roboty.

Małe śrubki, drobne nakładki... - to nie jest takie proste :)

Rozpoczęliśmy budowanie! Najpierw trzeba było skręcić pudełka: małe - na śrubki i duże - na robota. Trzeba przyznać, że skręcanie drewnianych elementów jest prawdziwym testem cierpliwości. Na szczęście pracujemy w parach, możemy sobie pomagać i wspierać się, kiedy mała nakrętka kolejny raz upadnie na podłogę :)

Pierwsza grupa #SuperKoderów rozpoczęła zajęcia :)

W połowie września 10 uczniów klas piątych naszej szkoły spotkało się na pierwszych zajęciach ścieżki “Majsterkowicze”. Najpierw porozmawialiśmy, czym różnią sie maszyny od robotów. A potem ropakowaliśmy zestawy, które będziemy budować przez kilka najbliższych spotkań.