Dzień Języka Ojczystego

7 marca klasy 4-6 świętowały Dzień Języka Ojczystego. Dziewczynki z 6a pod okiem swojej wychowawczyni i nauczycielki języka polskiego, Emilii Fijałkowskiej, przygotowały krótką scenkę na temat dbania o piękno języka polskiego oraz tematyczne stacje zadaniowe.

Obchody odbyły się na przerwie boiskowej. Po słówku głos zabrała 6A. Podczas kilkuminutowego wystąpienia uczennice zdradziły swoim koleżankom i kolegom wiele ciekawostek na temat języka polskiego. Pokazały im również, jak na przestrzeni wieków nasz język się zmieniał i jak należy o niego dbać.

Ostatnie spotkanie #SuperKoderów z grupy I

Podczas ostatniego spotkania postanowiliśmy rozegrać mecz piłki nożnej

Najpierw należało rozbudować roboty, aby mogły prowadzić piłkę.
Potem trzeba było zaprogramować sposób sterowania. Okazało się to trudnym zadaniem. Roboty były bardzo czułe, przez co sterowanie wymagało dużej cierpliwości.

Rozemocjonowani rozgrywaliśmy kolejne mecze. Mimo braku bramek bawiliśmy się wspaniale!

Programujemy nasze roboty

Kolejne spotkania są pełne emocji.

SuperKoderzy najpierw pracują na tabletach, w aplikacji LOFI Blocks, potem testują swoje programy.

Na szkolnym korytarzu okrzyki rozemocjonowanych SuperKoderów przyciągają zaciekawionych uczniów.
"Co tutaj sie dzieje?" - pytają, a zaraz potem dołączają do kibicowania w wyścigach albo zapasach robotów.

#SuperKoderzy

#SuperKoderzy skończyli budować roboty!

<strong>Kolejne spotkania #SuperKoderów upłynęły nam na skręcaniu, dopasowywaniu, poprawianiu, przekładaniu…
Ze skupieniem czytaliśmy instrukcję i budowaliśmy nasze roboty.
W końcu są!
Uwieczniliśmy na zdjęciach moment zakończenia prac montażowych.

Przed nami programowanie, którego nie możemy sie już doczekać!

Naszą pracę dokumentujemy na platformie Fundacji Orange:&nbsp;superkoderzy.pl

#SuperKoderzy poznali zmysły robota

<strong>Cóż to była za lekcja!
Obejrzeliśmy dokładnie "mózg" naszego robota i poznaliśmy jego zmysły, czyli czujniki i&nbsp;aktuatory.
Podłączyliśmy procesor do komputera i dzięki interaktywnej prezentacji nauczycliśmy się, jakie zmysły posiadają roboty.

#SuperKoderzy

Małe śrubki, drobne nakładki... - to nie jest takie proste :)

<strong>Rozpoczęliśmy budowanie!

Najpierw trzeba było skręcić pudełka: małe - na śrubki i duże - na robota.

Trzeba przyznać, że skręcanie drewnianych elementów jest prawdziwym testem cierpliwości.
Na szczęście pracujemy w parach, możemy sobie pomagać i wspierać się, kiedy mała nakrętka kolejny raz upadnie na podłogę :)

#SuperKoderzy

Pierwsza grupa #SuperKoderów rozpoczęła zajęcia :)

<strong>W połowie września 10 uczniów klas piątych naszej szkoły spotkało się na pierwszych zajęciach ścieżki “Majsterkowicze”.

Najpierw porozmawialiśmy, czym różnią sie maszyny od robotów. A potem ropakowaliśmy zestawy, które będziemy budować przez kilka najbliższych spotkań.

Szkolenie dla liderów programu #SuperKoderzy

20 sierpnia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla lokalnych liderów programu #SuperKoderzy.

Miałyśmy możliwość programowania robotów LOFI. Bawiłyśmy się wspaniale. Poznałyśmy scenariusze ścieżki tematycznej "Majsterkowicze", przetestowałyśmy wszystkie zadania i ćwiczenia. Dzięki temu już niedługo nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach uczących programowania w praktyce, rozwijających kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

#SuperKoderzy 2019/2020

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że udało się nam dostać do grona 150 szkół, w których w przyszłym roku szkolnym zostaną zorganizowane te fantastyczne zajęcia. Będziemy składać roboty, a potem je programować!