4 grudnia 2014

Szkolny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej

Maciej Drewniak

4 grudnia odbył się szkolny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 19 uczniów z naszego liceum.

Tegoroczna 25. edycja Olimpiady odbywa się pod hasłem "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła". Jej organizatorem jest Diecezja Łomżyńska. Olimpiada ma trzy etapy. Po etapie szkolnym odbędzie się 5 marca 2015 r. etap diecezjalny; po nim zaś etap ogólnopolski.

Uczestnicy Olimpiady mają okazję zapoznać się ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina: jaka jest istota sakramentów, co dają i jak owocnie je przyjmować. Mogą również pogłębić swoją wiedzę na temat biblijnego pochodzenia sakramentów, ich symboliki i teologicznego sensu. Jest to również okazja, by zapoznać się z dobrą literaturą teologiczną i tekstami katechizmowymi.

ks. Maciej Drewniak
fot. ks. Maciej Drewniak