9 listopada 2019

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Magdalena Kopeć

W czwartek 8 listopada 2019r. rozpoczęliśmy świętowanie 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Klasy 4-7 SSP wystąpiły ze swoimi prezentacjami pieśni legionowych. Atrakcyjne inscenizacje i stroje z epoki wzbogaciły śpiew przy  znakomitym akompaniamencie p. Marcina Paździora.

Jury, przy pomocy słodyczy, wyróżniło występy klas:

5B - ZNAKOMITE CHŁOPAKI!

4A/B - piękna współpraca i 100% strojów

oraz 7A - cudowne dziewczęta,

Fotorelacja wkrótce,  a tymczasem dwie skromne fotki dekoracji świątecznych z sal lekcyjnych.

p.s.

bardzo dziękuję Jury, Maćkowi z 7B, p. Marcinowi Paździorowi oraz Amelii i Mateuszowi za poprowadzenie występów.

Czekamy teraz na prezentacje klas starszych: 8 SSP oraz 1-2 SLO.

Poniżej skopiowane WYZWANIA - dla przypomnienia - jakie zadania są do wykonania - powodzenia :)

WYZWANIE 1

Każda z klas już wylosowała pieśń z okresu I wojny światowej, powstałą w czasach najbliższych tematowi naszego święta. Teraz należy ją przygotować do prezentacji.

Można ją po prostu zaśpiewać, można śpiewając inscenizować, maszerować, klaskać, pokazywać... wszelki "ruch sceniczny" będzie doceniony.

Można wykonać ją z akompaniamentem własnym - przy użyciu przyniesionych przez Was instrumentów, na których potraficie grać. Można zadbać o strój związany z Legionami, z epoki.

Całość "występu" powinna zmieścić się w czasie 3-5 minut. Liczy się zaangażowanie całej klasy, współpraca i świateczny efekt.

Prezentacja Waszych dokonań odbędzie się:

• 13 listopada 2019r. (środa) na lekcji 5 (godz. wych.) i Słówku - klasy 8SSP oraz klasy 1-2 SLO.

Wszyscy będziemy dla siębie widzami, a jury wybierze najlepsze wykonania i wręczy na koniec nagrody "psujące zęby" :)

p.s. Pan Marcin Paździor jest gotowy Wam pomóc, ćwiczyć, śpiewać i szkolić w grze. Wykorzystajcie też czas wspólnych zajeć z Wychowawcą i każdy inny moment do współtworzenia tego wystąpienia.

WYZWANIE 2

Zróbcie wspólnie kartkę z życzeniami dla Polski z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Postarajcie się o formę graficzną, zapiszcie też treść życzeń (czego życzycie niepodległej Polsce)

Kartki, w formacie dowolnym, umieście w swojej sali jako formę dekoracji na Święto Niepodległości. Wspomniane dekoracje mogą dotyczyć wystroju sali w ogóle.

WYZWANIE 3

Kotyliony - niech każdy w naszej szkole w tych dniach (8-13 listopada) świętuje wpinając w swój strój biało-czerwony kotylion.

... w razie wątpliwości i wszelakich potrzeb - służę wyjaśnieniami i pomocą.

Magda Kopeć