Ładowanie strony...
22 listopada 2021

Sukces Teatru Beznazwy na przeglądzie teatralnym

Dominika Ślifierska

W miniony weekend grupa uczniów z klas 2 i 3SLO uczestniczyła w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Po raz pierwszy gościliśmy na tym wydarzeniu.

Spektakl pt. "wolnoścI", wystawiony przez naszą grupę, został nagrodzony pierwszym miejscem!

Poniżej relacja z wyjazdu napisana przez jedną z naszych uczestniczek:

"W dniach 19-21 listopada Teatr Beznazwy uczestniczył w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich. Tegorocznym motywem przewodnim przedstawień była WOLNOŚĆ. Byliśmy gośćmi Szkoły Pijarskiej w Łowiczu, która w tym roku zorganizowała jedenastą już edycję tego wydarzenia. Jako grupa wystawiliśmy spektakl pod przewodnictwem Pani Dominiki Ślifierskiej, wyreżyserowany przez absolwentkę naszej szkoły - Julię Lesiowską. W Łowiczu spędziliśmy niezwykle aktywny czas. Od rana do wieczora towarzyszyły nam uśmiech, muzyka, taniec, modlitwa oraz oczywiście teatr. W otoczeniu życzliwych i kreatywnych ludzi braliśmy udział w zorganizowanych dla nas warsztatach, podczas których mogliśmy rozwijać nasze talenty.

Mieliśmy szansę zobaczyć jak działają inne teatry. Wystawiane przedstawienia zachwycały nas pomysłowością, oryginalnością oraz profesjonalizmem. Mogliśmy doświadczyć jak indywidualnie odbierane jest pojęcie wolności i jak różnorodnie może być interpretowane. Wyzwanie, które podjęliśmy, stając na jednej scenie z tak pełnymi pasji młodymi aktorami, stało się dla nas niezwykle owocne, ponieważ zajęliśmy pierwsze miejsce! Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas i wyczekujemy kolejnego przeglądu!"

Nadja Borońska

Dominika Ślifierska