27 lutego 2019

Sukces naszego ucznia w 29. Olimpiadzie Teologicznej

Maciej Drewniak

Uczeń drugiej klasy liceum, Jakub Bakalarz, został zwycięzcą diecezjalnego etapu 29. Olimpiady Teologii Katolickiej.

Odbył się on 27 lutego, w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Wzięło w nim udział 37 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej archidiecezji łódzkiej, którzy uzyskali największą ilość punktów w szkolnym etapie Olimpiady.

Jako zwycięzca, wraz z uczniami, którzy zajęli 2. i 3. miejsce, weźmie udział ogólnopolskim finale Olimpiady, który odbędzie się w dniach 28-30 marca w Opolu.

Olimpiada Teologii Katolickiej (OTK) to trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim, których celem jest zainteresowanie młodzieży wiedzą religijną. Temat tegorocznej edycji brzmi „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy sukcesu w rundzie finałowej.