Piotr Drzewiecki

Studniówka 2020

3 lut 2020 - 21:16

W sobotę 1 lutego tradycyjnym „Polonezem” rozpoczął się Bal Maturalny w naszym liceum. Poprzedziła go msza święta w kościele Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych, a zabawa trwała do białego rana.

Uczniowie klas trzecich SLO wraz z nauczycielami i rodzicami modlili się o wybór dobrej drogi życiowej dla każdego z nich. W homilii ks. Maciej Drewniak  odniósł się do święta Ofiarowania Pańskiego i jego znaczenia. - „Chrystus zostaje ofiarowany w świątyni i jednocześnie ukazany jako Światło na oświecenie pogan. W ten sposób święto Ofiarowania Pańskiego uczy, że istnieje ścisła więź między ofiarą i światłem Chrystus jest Światłem, bo ofiarował siebie za zbawianie świata. Jeśli jesteśmy blisko Niebo, to i nas ogarnia Jego blask. Jednak i my możemy stawać się światłem, gdy składamy ofiarę z naszego życia dla innych. I w tym zawiera się nasze prawdziwe piękno: gdy dajemy się oświecić Światłem ofiary Chrystusa i gdy ofiarujemy nasze życie, czas i talenty dla dobra innych” – mówił ks. Drewniak. O oprawę mszy świętej zadbał nasz zespół wokalny pod opieką Gabriela Peryta.

Bal Maturalny rozpoczął tradycyjny „Polonez”, po którym część maturzystów zatańczyła walca - niespodziankę. Maturzyści przez kilka tygodni w pocie czoła ćwiczyli układy obydwu tańców pod okiem swojej koleżanki - Julianny Woźniak, na co dzień tancerki Zespołu Pieśni i Tańca Włókniarzy „Poltex”. Niesamowity efekt końcowy zaskoczył ich samych, jak i oglądających gości.

Był także czas na kabaret, w którym uczniowie w humorystyczny sposób pokazali swoje 3 lata bycia w  murach salezjańskiej szkoły, przygotowany pod wodzą Zuzanny Kluszczyńskiej. Po krótkich przemowach, rozpoczęła się radosna zabawa do białego rana. W repertuarze poza znanymi piosenkami dyskotekowymi nie zabrakło także muzyki klasycznej, a także… Hymnu Światowych Dni Młodzieży w hip-hopowej wersji, radośnie odtańczonego, a raczej „wyskakanego” przez młodzież. O północy była lampka szampana i ogromny tort ze znanym wszystkim „domkiem salezjańskim” zawierającym trzy filary: Rozum, Religia i Miłość, które maturzyści zgłębiali podczas nauki na Wodnej.

Teraz pozostał intensywny czas nauki do majowych egzaminów i wyboru nowego etapu w życiu. Oby poszły one tak dobrze, jak wyśmienita zabawa do białego rana!