1 marca 2024

W SLO pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych

Maciej Drewniak

Każdego roku podkreślamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tak było i dziś 1 marca 2024 r.

Podczas Słówka dla liceum odbyła się modlitwa i okolicznościowy apel. Przygotował go pan prof. Andrzej Kobus, nauczyciel historii, wraz z uczniami klasy 2c SLO: Bartkiem, Dominikiem i Maćkiem. Był podzielony na dwie części. W pierwszej prowadzący przybliżyli nam historię Żołnierzy Wyklętych oraz ich najważniejszych przedstawicieli. W drugiej mogliśmy obejrzeć historyczne zdjęcia prezentowane z podkładem muzycznym.

Była to okazja, by upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej walczyli w atykomunistycznym podziemiu i nie wahali się oddać życia w obronie niepodległości Polski.

Bardzo dziękujemy Panu profesorowi i uczniom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia.