Ładowanie strony...
16 marca 2019

Siódma KreDA - już w najbliższy piątek

Piotr Szwed

Kreatywne Działania Absolwentów powracają po dłuższej przerwie. Już w najbliższy piątek, 22 marca, licealiści Zespołu Szkół Salezjańskich oraz wszyscy chętni absolwenci wysłuchają wystąpień dwojga wyjątkowych gości - Magdaleny Węgłowskiej („Dyplomacja i prawo międzynarodowe - jak młodzi mogą uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Polski na arenie międzynarodowej”) i Artura Tima („Doradca podatkowy - zawód z przyszłością”). Rozpoczynamy zaraz po porannym słówku o godz. 10.50.

Magdalena Węgłowska - absolwentka Salezjańskiego Gimnazjum (2012) i Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego (2015) w Łodzi. Studentka prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Studiowała także na Uniwersytecie w Turynie we Włoszech. Odbyła staże: w Polskim Stałym Przedstawicielstwie przy ONZ w Nowym Jorku oraz w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, jako stypendystka Transatlantic Future Leaders Forum - fundacji mentoringowej wspierającej najzdolniejszych polskich studentów. Uczęszcza do Europejskiej Akademii Dyplomacji jako stypendystka Fundacji Pułaskiego. Reprezentuje Uniwersytet Łódzki w konkursie Nelson Mandela Human Rights Moot Court Competition, który jest organizowany przez University of Pretoria, RPA. Członek ELSA The European Law Students’ Association, gdzie pełniła funkcje na poziomie międzynarodowym. Reprezentowała ELSA na konferencjach ONZ i WTO (Światowej Organizacji Handlu) w USA, Argentynie i Szwajcarii. Wiedzę prawniczą rozwijała na letnich szkołach prawa organizowanych przez uniwersytety w Wiedniu, Lizbonie, Lublanie, Rijece, i na Malcie. Jej zainteresowania to prawo międzynarodowe i stosunki międzynarodowe, dyplomacja, alternatywne metody rozwiązywania konfliktów, międzynarodowe prawo handlowe.

Artur Tim – doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), prawnik, członek Zarządu Łódzkiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Wiceprzewodniczący Rady Funduszu Restrukturyzacyjnego KIDP, doktorant w Katedrze Prawa Podatkowego WPiA UŁ, współpracownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją na Wydziale Zarządzania UŁ, Członek Komisji Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (Oddział w Gdańsku), autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa przedsiębiorców, również w języku angielskim i niemieckim, prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach, posiadający bogate doświadczenie międzynarodowe (m.in. Summer Fellowship na Georgetown University, Washington, D.C., USA, staż naukowy w Instytucie Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych w Monachium, Departament Prawa Podatkowego i Prawa Przedsiębiorczości, konferencje naukowe w Niemczech, UK, Austrii, Hiszpanii, na Litwie, na Węgrzech), dwukrotny laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, laureat grantu Narodowego Centrum Nauki z zakresu opodatkowania cyfrowych modeli biznesowych, odznaczony Medalem UŁ "Za Chlubne Studia" (średnia 4,97), autor najlepszej pracy magisterskiej obronionej na WPiA UŁ w roku akademickim 2015/2016 (Fundacja UŁ), autor jednej z dziesięciu najlepszych koncepcji biznesowych dwóch wyzwań renomowanego konkursu European Satellite Navigation Competition (wyróżnienie przez unijną agencję rządową w ramach konkursu, organizowanego przez najważniejsze instytucje odpowiedzialne za komercyjną politykę kosmiczną w Europie; początek komercjalizacji projektu).

 

Piotr Szwed