Ładowanie strony...
25 kwietnia 2023

Salezjanie Tańczą- tańczMY 2023

Alina Lasota

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, 21.04 uczniowie SLO wzięli udział w akcji tańczMY. Tego dnia na auli odbył się pokaz układów przygotowanych przez szkolne koło taneczne, jego celem było zainspirować młodych ludzi do ruchu oraz podejmowania tanecznych inicjatyw bez względu na posiadane umiejętności.

Akcja została objęta patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Akcja tańczMY ma na celu zrzeszać środowisko taneczne w całym kraju. Zainspirowani jej przesłaniem uczniowie naszego liceum z wielkim zapałem zabrali się do przygotowania szkolnego Dnia Tańca. Licealne koło taneczne przygotowało w ekspresowym tempie (zaledwie 3 tygodni!) pokaz tańca składający się z dwóch choreografii.

Pierwszy układ to metaforyczny pojedynek taneczny: na spotkaniu grupy przyjaciół każda para chce tańczyć do własnej muzyki. W prawie 9 minutowym pokazie uczniowie zaprezentowali w parach ich interpretację tańców towarzyskich, współczesnych oraz narodowych.

Drugi układ to "De Profundis"- neoklasyczna interpretacja słów Psalmu 130, do muzyki w wykonaniu Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Zatańczona przez cztery pary choreografia jest nietypową odsłoną przeżywania Słowa Bożego.

Nasi uczniowie wkładają w naukę kroków i choreografii oraz proces jej tworzenia wiele serca. Z uśmiechem na twarzach gotowi są przybywać na próby nawet na godzinę 7 rano. Dla wielu z nich to dopiero początek tanecznej drogi, pierwszy występ i jak sami mówią "dużo pracy jeszcze przed nami", ale każdy kto tańczy ten wie, że bardziej niż osiągnięcie perfekcji liczy się droga do jej opanowania. Więc po prostu...tańczMY!