6 września 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego na Wodnej w Łodzi

Janusz Ćwik

Obecny rok szkolny 2023/2024 w szkołach salezjańskich przy ulicy Wodnej rozpoczęło ponad tysiąc dzieci i młodzieży

Uroczystość odbyła się w trzech odsłonach. Najpierw spotkali się uczniowie szkoły podstawowej (SSP) ze swoimi wychowawcami i dużym gronem rodziców, wypełniając po brzegi kościół. O godzinie 11 przybyli uczniowie liceum (SLO), a o godzinie 15 zgromadzili się uczniowie Salezjańskich Szkół Rzemiosł (SSR).
W obecnym roku szkolnym do SSP uczęszcza 548 uczniów, a do SLO 333.
SSR tworzą technikum salezjańskie ze 109 uczniami oraz otwarta w tym roku Salezjańska Szkoła Branżowa, w której naukę rozpoczęło 15 uczniów.
W naszym środowisku znajduje się również Bursa dla młodzieży męskiej, którą zamieszkują w większości uczniowie ze szkół salezjańskich. Aktualnie jest to 18 wychowanków.