Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 w SSP

Tegoroczne wakacje trwały dzień dłużej, ponieważ rok szkolny 2024/25 rozpoczął się w poniedziałek 2 września.

Maciej Drewniak

3 września 2024 r.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 dla szkoły podstawowej. (fot. Bartosz Żak)

W Salezjańskiej Szkole Podstawowej uroczysta inauguracja roku nauki rozpoczęła się o 9:00 od Mszy św. w szkolnym kościele Wspomożycielki Wiernych. Przewodniczył jej ks. Paweł Szczepański, zaś kazanie wygłosił nowy dyrektor szkoły ks. Robert Bednarski.

W swoim słowie nakreślił dla uczniów prosty plan działania. Poprosił ich, by dbali o trzy rzeczy: o czyste serce i radość, o to by słuchali swoich nauczycieli i wypełniali dobrze swoje obowiązki oraz by dla siebie wzajemnie byli życzliwi i pomocni.

Po Eucharystii odśpiewaliśmy wspólnie Hymn państwowy i klasy rozeszły się do sal na pierwsze spotkanie z wychowawcą.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnego nowego roku szkolnego 2024/2025!

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 dla szkoły podstawowej.