5 września 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Piotr Drzewiecki

Wspólną Eucharystią w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych wspólnota Zespołu Szkół Salezjańskich z ulicy Wodnej w Łodzi 1 września rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Po raz pierwszy naukę w murach szkoły rozpoczęli pierwszoklasiści, którzy zainaugurowali nowo powstałą Salezjańską Szkołę Podstawową w Łodzi.

Mszy świętej przewodniczył ks. Józef Belniak sdb, emerytowany, drugi w kolejności dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Wszystkich przybyłych powitał obecny dyrektor ks. Julian Dzierżak sdb, który podczas homilii odczytał list od Inspektora Salezjanów Inspektorii Warszawskiej. Ksiądz Andrzej Wujek sdb w liście na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 napisał o skutecznym wdrożeniu reformy we wszystkich placówkach salezjańskich, o remontach, które przeszły szkoły, by dostosować się do nowych potrzeb. Inspektor podkreślił wielkie zaangażowanie całej wspólnoty salezjańskiej w dzieło przekształcenia szkół i budowanie marki Salezjanów w całej Polsce. Po zakończonej Eucharystii, wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice, przeszli na boisko szkolne, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Nowi uczniowie mieli także spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach, po czym udali się na trzydniowy obóz integracyjny.

W tym roku Zespół Szkół Salezjańskich to Salezjańska Szkoła Podstawowa, Salezjańskie Gimnazjum, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące oraz bursa dla chłopców. W trzech szkołach uczy się 830 uczniów, a opiekę nad nimi sprawuje 75 pedagogów oraz obsługa administracyjna szkoły.

Piotr Drzewiecki