Maciej Drewniak

Różaniec w październiku - zaproszenie

1 paź 2020 - 19:36

Październik jest tradycyjnie nazywany "miesiącem różańca". Również w naszej szkole chcemy modlić się na różańcu. Dlatego zapraszamy ...

... na "dziesiątek" każdego dnia

W październiku od poniedziałku do piątku o 7.50 - na zakończenie szkolnej Mszy św. w kaplicy szkolnej odmawiamy dziesiątek różańca.

Zapraszamy najpierw na Mszę św. o 7.30. Jeśli jednak nie możesz być na całej Mszy św., przyjdź na różaniec o 7.50.

... do szkolnego Koła różańcowego

To już propozycja wykraczająca poza październik: dla tych, którzy chcą nauczyć się modlitwy. Koło daje możliwość nie tylko regularnej modlitwy różańcowej, ale również modlitwy we wspólnocie. Dodatkowo jest formą pomocy tym, którzy potrzebują modlitwy.

Każde Koło różańcowe składa się z 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca, rozważając otrzymaną tajemnicę. W ten sposób całe Koło odmawia każdego dnia cały różaniec. Co dwa tygodnie osoby z Koła wymieniają między sobą tajemnice. Modlitwa w Kole będzie trwać przez cały rok szkolny, do czerwca 2020 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub należeć do Szkolnego Koła Różańcowego, zgłoś się do swojego katechety, najlepiej do 6 października.

Różaniec uczy nie tylko modlitwy. Uczy panowania nad sobą, pokoju i wrażliwości. Różaniec wyrabia skupienie, otwiera serce na Boga i wlewa nadzieję. Różaniec uczy życia.