Magdalena Wiśniewska

W różańcu jest siła

7 gru 2020 - 19:54

Różaniec jest liną, która łączy ziemię z niebem. Pomaga nam, abyśmy nie zgubili się na drodze do wieczności. Modlitwę różańcową zna każdy, mały i duży, wykształcony i prosty. Ile łask i siły zostało nam nim wyproszone wie tylko… Maryja. Przez Jej wstawiennictwo codziennie przez cały październik klasa III d SSP modliła się o uzdrowienie Bartka. Ta modlitwa naprawdę nas zmieniła. 

Dzieciństwo Bartka i jego rodziców było naznaczone cierpieniem i łzami. Początkowo Bartek potykał się o własne nogi, z biegiem czasu stracił wzrok w jednym oku. Diagnoza była okrutna SM.

Jednak w tym trudnym okresie było coś pięknego: ogromna wiara i gorliwa modlitwa rodziny i kolegów z klasy wraz z rodzinami.

Ani przez chwilę nie przestawaliśmy ufać, że Bóg może wszystko. Rodzice często zamawiali Msze Święte, bezustannie towarzyszyła im modlitwa różańcowa. Bartek mógł przecież jeździć na wózku inwalidzkim,  nie widzieć nieba ani ziemi, ani ludzkich twarzy. W końcu zdarzył się cud, to co się dokonało, jest wielką łaską i siłą modlitwy różańcowej. Wszystko, co się wydarzyło w życiu Bartka uważa za wielki Boży cud. Bartek jest zdrowy.