15 czerwca 2021

Relacja z wycieczki klas szóstych do Międzybrodzia Żywieckiego

Marcin Paździor

7 czerwca 2021 klasy 6a i 6b pod opieką p. Marcina Paździora, p. M. Kacprzykowskiego i p. Emilii Fijałkowskiej wybrały się na trzydniową wycieczkę do Międzybrodzia Żywickiego.

Autokar wyjechał spod szkoły o godzinie 7:45. Podróż trwała około sześciu godzin. Po przyjeździe uczniowie wraz z opiekunami zakwaterowali się w ośrodku wypoczynkowym “Relaks” i zjedli obiad.

Po obiedzie wszyscy poszli nad jezioro. Część grupy pływała na rowerkach wodnych, a pozostali korzystali z innych atrakcji wodnych. Po powrocie do ośrodka odbył się grill. Pozostały czas uczniowie przeznaczyli na integrację.

Drugiego dnia, po śniadaniu, wycieczkowicze pojechali do Energylandii. Siedem godzin spędzili na zabawie. W tym czasie nastolatki jeździły na roller coasterach, pływały w basenie oraz korzystały z innych atrakcji.

Po powrocie do ośrodka odbyła się obiadokolacja. Później animatorki zorganizowały dla chętnych grę terenową “Selfie”.

Ostatniego dnia, po zjedzeniu śniadania, 6b udała się na Górę Żar, a 6a do parku linowego “Trollandia”. Zanim dziewczyny zaczęły pokonywać nadziemne przeszkody, musiały przejść szkolenie pod okiem wykwalifikowanego pracownika parku. Chwilę później każda uczennica samodzielnie pokonywała linowy tor przeszkód.

Po upływie dwóch godzin do parku linowego przyszli chłopcy, a dziewczynki wjechały kolejką na Górę Żar. Tam podziwiały niesamowite widoki oraz zjadły lody. Następnie wszyscy wrócili do ośrodka i zjedli obiad.

Przed wyjazdem, osoby, które chciały i były spakowane, mogły zagrać w paintball. Około 14:00 grupa wyjechała z ośrodka. Podczas podróży uczniowie słuchali muzyki, śpiewali i oglądali śmieszne filmiki na You Tube.

Uczniowie najmilej wspominają czas spędzony w Energylandii oraz w parku linowym. Cieszą się, że mogli znów pobyć ze sobą.

Uczennice 6a