Ładowanie strony...
1 czerwca 2023

Relacja z IX Światowego Zjazdu Nauczycieli Szkół Polonijnych

Marcin Paździor

W dniach 27-29 maja w Toruniu odbywał się w Toruniu zjazd nauczycieli zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem oraz szkołami polonijnymi, z którymi łączą nas relacje właśnie dzięki połączeniu nas przez Wspólnotę Polską. Najbliżej współpracujemy ze szkołą z Egliszek na Wileńszczyźnie oraz z Lyonu przy Konsulacie RP.

Byłem przedstawicielem naszej szkoły, która otrzymała zaproszenie na zjazd. Jednym z owoców aktywnie spędzonego weekendu w Toruniu są nowe relacje i kontakty ze szkołami nie tylko na naszym kontynencie, które są otwarte na współpracę.

Pełna relacja jest dostępna na stronie organizatora: http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=8432/