Relacja z Adwentowego Dnia Skupienia 2021 dla SSP
Maciej Drewniak
9 grudnia 2021 r.
Poprowadził go ks. Piotr - ojciec duchowny łódzkiego seminarium wraz z czterema klerykami. Warto nadmienić, że wszyscy ci klerycy to absolwenci naszej szkoły.
Na początek dnia swoje spotkanie mieli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Trwało krótko, bo jedną godzinę lekcyjną, ale bardzo intensywnie.
Zaraz po nich skupienie rozpoczęły starsze klasy podstawówki. Podzielone zostały dwie grupy wiekowe: klasy 7-8 spotkały się w kościele, a młodsi - w Auli. Prowadzący bardzo przystępnie i atrakcyjnie wprowadzili uczniów w tematykę adwentu i przyjścia Pana Jezusa.
Po spotkaniach i przerwie odprawiona została Msza św. w kościele. Przewodniczył jej ks. Andrzej, a kazanie wygłosił ks. Piotr. Podczas Mszy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni nowi ministranci oraz grupa bielanek.
Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi i klerykom za poprowadzenie tego pięknego skupienia adwentowego.

















