Ładowanie strony...
27 marca 2024

Rekolekcje wielkopostne

Sylwia Gajewska

W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez Księdza Łukasza Dumińskiego. 

Najmłodszym uczniom Ksiądz Łukasz przypomniał sen Księdza Bosko z dziewiątego roku życia. Narysowany wilk, którego każdy z nas w sobie nosi, był inspiracją do rachunku sumienia i rozstania się z grzechem. Dzieci w czasie swojego spotkania złożyły także przy ołtarzu skarbonki z jałmużną wielkopostną.

Uczniowie klasy 4-8 podczas spotkania w auli szkolnej rozważali fragment z Ewangelii o wskrzeszeniu córki Jaira i rozmawiali o grzechu. W pierwszym dniu uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, mając możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Dzień dostarczył wiele ważnych i ciekawych myśli.

Podczas kolejnego dnia rekolekcji uczniowie mówili o swoich marzeniach oraz rozważali fragment Ewangelii o Zachariaszu. Ks. Łukasz kontynuował temat grzechu, który niszczy przyjaźń z Bogiem, tłumaczył w jaki sposób dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania oraz jak żyć w mocy Bożego Ducha. Po spotkaniu w auli wszyscy zgromadzili się w kościele i uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym a uczniowie klas 7,8 i liceum mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Spotkania rekolekcyjne przebiegały w atmosferze radości, modlitwy i wspólnego uwielbienia śpiewem.

Sylwia Gajewska, Małgorzata Wiktor