Ładowanie strony...
13 marca 2024

Raport ze spotkania o Pileckim

Maciej Drewniak

W piątek 8 marca 2024 r. uczniowie naszego liceum i starszych klas szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z Panem Jarosławem Wróblewskim - autorem książek „Niezniszczalny. Rozmowy o Rotmistrzu Pileckim" oraz "Rotmistrz. Ilustrowana biografia Rotmistrza Pileckiego".

Pan Jarosław jest pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Gość przybliżył nam historię Rotmistrza Pileckiego uświadamiając, iż trzeba oddawać hołd historii, zgłębiać ją i pamiętać o wydarzeniach z przeszłości. Pan Wróblewski przypomniał słuchaczom ile Witold Pilecki musiał poświęcić, by walczyć o dobro Ojczyzny i jaką odwagą przy tym się wykazywał, co niewątpliwie skłoniło wiele osób do przemyśleń na temat swojego patriotyzmu.

Bardzo dziękujemy Panu Wróblewskiemu za spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze uda mu się odwiedzić naszą szkołę.

Eliza Gabryelczak