26 kwietnia 2024

Pożegnanie maturzystów 2024

Maciej Drewniak

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się pod koniec kwietnia, przed maturami. W tym roku był to piątek, 26 kwietnia. Naukę w szkole zakończyły dwie najstarsze klasy liceum; w sumie 58 uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele. Przewodniczył jej ks. Dyrektor. Byli obecni wszyscy uczniowie liceum, nauczyciele, pracownicy szkoły i - choć była to godzina przedpołudniowa - pojawili się się też najbliżsi naszych maturzystów.

Zakończenie to czas podsumowań wszystkich czterech lat spędzonych w szkole średniej, dlatego pod konie mszy był czas na podziękowania tym maturzystom, którzy angażowali się w szkolną oprawę liturgiczną, a więc bielankom i ministrantom.

Ostatnim symbolicznym gestem tej części uroczystości było wręczenie wszystkim maturzystom małego egzemplarza Nowego Testamentu z życzeniem, by

Na drugą część zakończenia zeszliśmy do Auli. Tam, po odśpiewaniu Hymnu państwowego rozpoczęły się pożegnalne przemówienia i podziękowania. Po nich uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody.

Był jeszcze akcent artystyczny przygotowany przez 3 klasy licealne: nagrane wywiady z maturzystami, którzy wspominali najfajniejsze wydarzenia szkolne oraz wręczenie albumu ze z ich zdjęciami i sentencjami.