30 kwietnia 2016

Posłowie na Sejm!

Administrator strony

Jakub Żebrowski i Volodymyr Balandiuk zostali posłami XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Komisja, składająca się z przedstawicieli Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Instytutu Pamięci Narodowej, przyznała im maksymalną ilość punktów.

Nieszablonowe podejście do problemu i ciekawie dobrany oraz zmontowany materiał filmowy... a zwłaszcza stała obecność w mediach oraz pozyskanie sojuszników dla realizowanego zadania. To znaczące atuty projektu.

Jakub i Volodymyr są jedynymi przedstawicielami Łodzi w parlamencie młodzieżowym. Swój mandat będą sprawować przez najbliższy rok. Jako jeden z najlepszych zespołów w Polsce już za dwa tygodnie (14-15 maja) wezmą udział w posiedzeniu komisji sejmowej w Warszawie. To właśnie wtedy będzie przygotowywana uchwała XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży, a także wyłonieni zostaną marszałkowie Sejmu.

460 posłów młodzieżowych zasiądzie z ławach poselskich już 1 czerwca. Przygotowana uchwała poddawana jest dyskusji, a następnie głosowaniu. Nie jest ona aktem normatywnym, ale stanowi ważny głos dla parlamentarzystów i rządzących. Posiedzenie kończy się przekazaniem na ręce członka Prezydium Sejmu uchwały SDiM.

Relacja i ocena komisji

Lista Posłów