Maciej Drewniak

Pogrzeb Księdza Dziadka

5 sty 2021 - 16:12

Pogrzeb ks. Tadeusza Bazylczuka, nazywanego w szkole Księdzem Dziadkiem, odbył 5 stycznia 2021 r. w kościele parafialnym Wspomożycielki Wiernych przy ul. Wodnej. Ksiądz Bazylczuk odszedł do wieczności 31 grudnia 2020 r.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Obecni byli salezjanie, rodzina zmarłego oraz parafianie, którzy go znali. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci, którzy zadbali o oprawę liturgiczną oraz śpiew.

Po Mszy pogrzebowej trumna z ciałem ks. Bazylczuka została przetransportowana na cmentarz na Doły, gdzie spoczęła w grobowcu salezjańskim.

Modlimy się o radość nieba dla Księdza Dziadka i w ten sposób wyrażamy naszą wdzięczność za jego obecność i posługę w naszej szkole.

Transmisja Mszy jest dostępna na kanale YouTube "Salezjanie z Wodnej"