2 lutego 2015

Podziękowania za festyn ku czci Księdza Bosko

Maciej Drewniak

Oratorium bardzo dziękuje uczniom naszej szkoły, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu dla dzieci z okazji uroczystości św. Jana Bosko.

W festynie uczestniczyły dzieci i młodzież z Oratorium Świętego Dominika Savio z Wodnej, z Oratorium Świętego Jana Bosko z ulicy Kopcińskiego i Oratorium Sióstr Salezjanek z Brauna.

Od godziny 13 były zawody w piłkę nożną i siatkówkę. Po zabawach wszyscy przeszli na refektarz na wspólny posiłek. Po posiłku, w auli szkoły salezjańskiej, odbyły się gry i zabawy: malowanie twarzy, ciągnięcie liny, rzucanie do kosza, kręgle i wiele innych.

W przygotowaniu i przeprowadzenie zawodów i gier swój znaczący wkład mieli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

O godzinie 18.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościoła parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenie Wiernych, aby podziękować Bogu za Księdza Bosko i za dzieła Salezjańskie w Łodzi i na całym świecie. Oprawę muzyczną i liturgiczną również zapewnili uczniowie naszej szkoły wraz z animatorami oratorium.

Po mszy świętej dzieci powróciły na aulę szkolną, gdzie była zabawa przy muzyce; na hali sportowej zaś odbył się dla starszej młodzieży turniej gry w piłkę nożną. Wśród grających i zwycięzców byli również uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.