19 lutego 2023

Pierwsza premiera Teatru Beznazwy

Dominika Włodarczyk

W miniony weekend, 11.02.2023 r., grupa licealistów, należących do Teatru Beznazwy podzieliła się efektami swojej pracy z pierwszego semestru, wystawiając spektakl pt. "Duży niebieski autobus".

Grupę tę prowadzi Filip Garmulewicz, absolwent naszej szkoły i student piątego roku aktorstwa w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jest to jego pierwszy rok pracy w naszej szkole jako instruktor teatralny. Tym samym mieliśmy okazję oglądać jego debiut w roli reżysera. Serdecznie gratulujemy!

Spektakl zauroczył widzów. Widać było ogrom pracy włożony przez całą grupę, która spotyka się aż dwa razy w tygodniu! Temat przedstawienia jest poruszający i nadaje się dla widowni w różnym wieku.

Mamy nadzieję, że już niedługo będzie można obejrzeć go jeszcze raz. Wszelkie informacje będą dostępne na stronie internetowej, facebooku Teatru Beznazwy i koncie Beznazwy na instagramie.

Relacja ze zdarzenia spisana przez jednego z aktorów, Szymona:

"W sobotę 11 lutego w auli szkolnej zagrałem wraz z ekipą teatru Beznazwy premierę spektaklu "Duży niebieski autobus". Praca nad występem wymagała wiele włożonego wysiłku i poświęconego czasu. Próby, choć nieraz wymagające, były przede wszystkim dobrą zabawą. Wystąpienie przed licznie zgromadzoną publicznością było niezwykłym uczuciem, które na długo zapamiętam. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej sztuce oraz współpracować z niesamowicie utalentowanymi koleżankami i kolegami. Myślę, że, pomimo niektórych niedociągnięć, udało nam się zagrać super spektakl!"

Zdjęcia: Tymon Zięba, Antoni Sztaudynger - uczniowie SLO