Pielgrzymka uczniów klas ósmych do Czerwińska

Janusz Ćwik

Jak co roku uczniowie klas ósmych udali się wraz ze swoimi wychowawcami i katechetami do Czerwińska. Uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej, podobnie jak maturzyści, stają przed dużymi wyborami w swoim życiu.

Po dotarciu na miejsce i przywitaniu Matki Bożej Czerwińskiej spotkaliśmy się wszyscy w auli, gdzie objaśniane były zasady i reguły gry plenerowej, w którą zaangażowano wszystkich uczniów.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których musieli rozwiązywać zagadki i odpowiadać na pytania przy czym mieli okazję podziwiać piękno tego miejsca. Połączenie nowoczesności z tradycją zaowocowało dobrą zabawą i integracją. Po ogłoszeniu wyników i zakończeniu zabawy udaliśmy się do kościoła na Mszę, której przewodniczył ks. Julian Dzierżak. Homilię natomiast wygłosił ks. Szymon Mastalerz. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na gorący i treściwy posiłek. W wydarzeniu brały udział środowiska Legionowa, Łodzi, Mińska Mazowieckiego, Ostródy i Sokołowa Podlaskiego.