8 kwietnia 2019

Pielgrzymka gimnazjalistów do Czerwińska 2019

Piotr Drzewiecki

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie klas trzecich SG udali się w historyczną, bo ostatnią w historii szkoły, pielgrzymkę gimnazjalistów do Czerwińska. Była to okazja do zawierzenia Matce Bożej czekających ich egzaminów i wyboru dalszej drogi edukacji.

Po krótkiej konferencji ks. Przemysława "Kawy" Kaweckiego o historii sanktuarium w Czerwińsku, młodzież odbyła spacer nad Wisłę. Przy pięknej słonecznej pogodzie była to sama przyjemność! Po powrocie obejrzeli spektakl teatralny, zaś najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Przemysława Solarskiego, wikariusza inspektora warszawskiej inspektorii Salezjanów. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbał Zespół Wokalny naszej szkoły pod opieką Weroniki Łubisz.

Ostatnim akcentem pielgrzymki był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Gimnazjaliści wzmocnieni opieką Matki Bożej, powrócili do Łodzi, by od środy zmierzyć się z czekającymi ich egzaminami.