Ładowanie strony...
21 czerwca 2024

Pielgrzymka do katedry 2024

Maciej Drewniak

Pierwszym etapem zakończenia roku szkolnego jest dla nas pielgrzymka do katedry i dziękczynna Eucharystia.

Wyruszyliśmy piechotą po godzinie wychowawczej o 9:00 rano rozpoczynając od najmłodszych. Zespół, ministranci i bielanki - odpowiedzialni za przygotowanie liturgii - pojechali autokarem.

Pierwszym aktem, zaraz po krótkim odpoczynku na przykatedralnej trawce, było złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Po nim w procesji weszliśmy do katedry, wypełniając ją "po brzegi". Do naszego dziękczynienia dołączyli się jak zwykle rodzice i bliscy uczniów.

Eucharystii przewodniczył Ks. Prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry. Kazanie wygłosił ks. Dyrektor Julian Dzierżak.

Dziękowaliśmy przede wszystkim Bogu za zakończony rok nauki i zdobytą wiedzę. Jednak w tym roku szczególnie wybrzmiały podziękowania dla osób. Najpierw ks. Dyrektor dziękował ks. Kuleszy, który kończy swoją posługę proboszcza, za jego życzliwość i otwartość gdy każdego roku przybywaliśmy do świątyni katedralnej.

Drugie podziękowanie dotyczyło samego ks. Juliana Dzierżaka, który kończy swoją 19-letnią posługę w Łodzi w funkcji dyrektora szkoły. Z łezką wzruszenia w oku ks. Dyrektor przyjmował życzliwe słowa od uczniów, rodziców i absolwentów.

Po błogosławieństwie i wyjściu z katedry tradycyjnie już na wszystkich czekały lody ufundowane przez rodziców.