25 czerwca 2022

Pielgrzymka do Katedry 2022

Maciej Drewniak

W przedostatni dzień roku szkolnego, 23 czerwca, wszystkie klasy odbyły pielgrzymkę do katedry. Tam podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za cały rok nauki i modliliśmy się o bezpieczne i owocne wakacje.

Mszy św. przewodniczył ks. Przemysław Solarski, proboszcz i dyrektor wspólnoty salezjańskiej przy ul. Wodnej. On też wygłosił kazanie nawiązując do patrona dnia św. Jana Chrzciciela oraz do jubileuszu 100-lecia obecności Salezjanów w Łodzi. Przy ołtarzu był także dyrektor szkoły ks. Julian Dzierżak, katecheci i diakoni stali.

Katedra wypełniła się uczniami od pierwszych klas szkoły podstawowej aż do ostatnich klas liceum, którym często towarzyszyły rodziny. Liturgię ubogacał przepięknie śpiewający chór szkolny. Służbę pełnili w pełnym składzie ministranci oraz bielanki. Najgorliwsi z nich, na zakończenie mszy świętej, otrzymali dyplomy.

Bardzo się cieszyliśmy, że mogliśmy po dwóch latach pandemicznej przerwy wrócić do pięknej tradycji nawiedzenia kościoła Matki naszej archidiecezji.