Sylwia Gajewska

Owoce szkolenia Erasmus Plus

29 wrz 2019 - 16:32

Od ponad roku, szkolny Teatr Beznazwy współpracuje z Fundacją 4KROKI. Kooperacja wpisała się idealnie w owoce szkolenia Erasmus Plus, które odbyło się we Florencji latem 2018 roku "Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy".

"Bóg Mordu" Yasminy Rezy, grany przez młodzież, jest opowieścią o narastającym konflikcie i jego eskalacji między czwórką ludzi. Na wybranych przez widownię scenach, facylitatorki pokazują jak bezkonfliktowo mówić o swoich emocjach w duchu kręgów naprawczych i metody Marshalla Rosenberga "Porozumienia bez przemocy".

Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności kilka razy w siedzibie fundacji, zagrali także dla młodzieży z naszej szkoły oraz dla rodziców. Wzięli też udział w Polskim Festiwalu NVC. Sami mówią, że praca nad spektaklem a potem z trenerkami metody, nauczyła ich lepiej czytać samych siebie, nazywać emocje swoje i innych, widzieć i rozumieć inny niż własny punkt widzenia.

Wszystko wskazuje na to, że połączenie teatru z nauką będzie dalej owocowało i mamy nadzieję, że zatoczy coraz szersze kręgi, w szkole i poza nią, by propagować pokojowe idee rozwiązywania konfliktów.