28 kwietnia 2017

Ogólnopolski sukces wyborczy naszego ucznia!

Administrator strony

Jakub Żebrowski, uczeń Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".

21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski stanęło 25 kwietnia 2017 r. przed Państwową Komisją Wyborczą w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Finaliści zostali wyłonieni spośród ponad 4,5 tysiąca uczniów, którzy przystąpili do konkursu.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” został zorganizowany przez PKW i KBW by upowszechniać wiedzę o prawie wyborczym i propagować ideę udziału w wyborach oraz świadome uczestnictwo w procesie wyborczym.

W pierwszym etapie konkursu Jakub Żebrowski musiał zmierzyć się z testem z wiedzy o prawie wyborczym, w drugim – napisał esej nt. głosowania elektronicznego "E-voting, czyli zbliżyć akt wyborczy do obywatela".

Podczas finału odpowiadał na trzy losowo wybrane pytania ze znajomości Kodeksu wyborczego o różnym stopniu trudności. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej wraz z Szefem Krajowego Biura Wyborczego Beatą Tokaj oceniali poprawność merytoryczną, staranność wypowiedzi i użytej argumentacji oraz umiejętności retoryczne uczestników.

Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!

fot. Wojciech Olkuśnik, KBW