24 marca 2015

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2015 - etap szkolny

Maciej Drewniak

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej (OKWB). Szkolny etap tego konkursu odbył się 24 marca. Przystąpiło do niego 20 uczniów z pierwszych i drugich klas naszego liceum.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej jest już po raz dziewiętnasty organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dając im okazję do zapoznania się z kolejnymi księgami Pisma Świętego w najnowszym przekładzie Edycji Świętego Pawła. Konkurs ma trzy etapy: szkolny, diecezjalny i ogólnopolski.

W tym roku do konkursu przystąpiło prawie 30 000 uczniów z ponad 1450 szkół. Musieli się oni gruntownie zapoznać z Księgą Jonasza, Ewangelią wg św. Łukasza i Dziejami Apostolskimi wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Nasza szkoła bierze udział w OKWB już po raz drugi. W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się na poziomie diecezjalnym. Pisaliśmy o tym tutaj: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2014

We wtorek 24 marca 20 uczniów liceum przystąpiło do etapu szkolnego. Troje z nich, z najwyższą liczbą punktów, będzie kontynuować swoje zmagania na poziomie diecezji. Etap diecezjalny odbędzie się 21 kwietnia 2015 r.

Oficjalna strona konkursu: www.okwb.pl

fot. ks. Maciej Drewniak