21 listopada 2021

Obóz młodzieżowy Włochy 2022

Adam Kołodziejski

Serdecznie zapraszamy uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej (od klasy 7 SSP) oraz uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na zimowy obóz młodzieżowy do Włoch. Odwiedzimy Wenecję, Rzym, Watykan, Asyż i Padwę, czyli najpiękniejsze i najważniejsze miejsca Półwyspu Apenińskiego! Termin wyjazdu od 14 do 20 lutego 2022 roku. Czekamy na Ciebie!

Po niełatwym roku, czas Was na oderwanie się od pracy i nauki. Zapraszamy Was  na wspólny wyjazd do Włoch! Przepłyniemy się tramwajem wodnym w Wenecji, pospacerujemy po urokliwych uliczkach Rzymu, poznamy wszystkie cztery słynne rzymskie bazyliki, zwiedzimy najciekawsze miejsca Watykanu, odbędziemy audiencję generalną u Papieża Franciszka (jeśli będzie taka możliwość), pomodlimy się w Asyżu i Padwie, czerpiąc z włoskiego klimatu. Zimą Włochy także są piękne, a ta pora roku w klimacie śródziemnomorskim jest dużo cieplejsza niż u nas, co ułatwia zwiedzanie! Będzie także czas na integrację, wspólne gry i zabawy.

Termin: 14 lutego do 20 lutego 2022 roku

Koszt: 340 Euro + 800zł

Zapisy: p. Adam Kołodziejski – w szkole w godzinach pracy lub na maila: [email protected]

Zapisy do 5 grudnia!

Wpłaty zaliczki 500zł do 17 grudnia.

Program wyjazdu:

1 DZIEŃ pn.                 KAHLENBERG

Zbiórka uczestników w Łodzi w godzinach porannych. Przejazd z krótkimi postojami przez Czechy i Austrię. Po drodze postój na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu – symbolu odsieczy wiedeńskiej i zwycięstwa Jana III Sobieskiego. Przyjazd na nocleg w okolicach Padwy w godzinach wieczornych. Zakwaterowane, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ wt.                 WENECJA

Śniadanie. Wyjazd do Wenecji. Rejs tramwajem wodnym. Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta z lokalnym przewodnikiem w tym Bazylika św. Marka, Plac św. Marka itd. Około godziny 14:00 wyjazd z Wenecji w kierunku Rzymu. Przejazd do miejscowości Fiuggi / Castel San Elias i zakwaterowanie.  Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ śr.                  RZYM, WATYKAN

Po śniadaniu przejazd do Wyjazd do Watykanu. Zwiedzanie: Bazylika św. Piotra. Udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem (jeśli będzie taka możliwość). Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona, Forum Romanum, Colosseum (z zewnątrz). Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ czw.               RZYM

Śniadanie. Po nim dalsze zwiedzanie Rzymu m. in.: Święte Schody, Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ pt.                  ASYŻ

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie  min. kościół San Damiano,  Bazylika Św. Franciszka (z ojcem franciszkaninem), Kościół Św. Klary, W godzinach wieczornych przejazd do  hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

6 DZIEŃ sb.                 PADWA,

Po śniadaniu, pakowanie bagaży i wyjazd w drogę bezpośrednią do Polski. Po drodze nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego w Padwie. Przejazd przez Włochy, Austrię.

7 DZIEŃ ndz.               POLSKA

Dalsza podróż w kierunku Polski przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Łodzi w godzinach wczesnoporannych.

ŚWIADCZENIA:

• przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy,
  • ubezpieczenie  KL – koszty leczenia: 20 tyś euro i NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków: 2 tyś euro,
  • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych z wyjątkiem chorób nowotworowych,
  • ubezpieczenie obejmuje ochroną zachorowania na COVID podczas wyjazdu, szczegóły w OWU ubezpieczenia,  na stronie www.matteotravel.pl (w zakładce dokumenty)
  • noclegi wg. programu, hotele turystyczne pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie
    z programem,
  • opieka polskojęzycznego pilota,
  • opieka wychowawców
  • opieka duchowa ks. Wojciech Mikulski
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,