8 lutego 2022

Obóz dla aktywnych Grecja 2022

Adam Kołodziejski

Zapraszamy naszych uczniów na wakacyjny „Obóz dla aktywnych” w pięknej i słonecznej Grecji! Wyjazd wypełniony będzie kąpielami i odpoczynkiem na najszerszej piaszczystej plaży Riwiery Olimpijskiej z widokiem na mityczny Olimp, wycieczkami po okolicznych miejscowościach oraz wspinaczką na Meteory, czyli greckie „wiszące klasztory” usiane wśród wzgórz! A do tego dużo odpoczynku, integracji i zabawy po całym roku szkolnym!

Konieczny paszport lub dowód osobisty!

termin: 2 - 13 sierpnia 2022 r.

cena: 2450zł + 55 Euro

Obóz przeznaczony jest dla uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniów klas 7 i 8 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej!

Uwaga!

MOŻLIWOŚĆ CZĘŚCIOWEJ PŁATNOŚCI BONEM TURYSTYCZNYM!!!

CO NAS WYRÓŻNIA?

- obóz trwa 12 dni (w tym 9 noclegów)

- cztery wycieczki w cenie wyjazdu (Meteory, Paleos Panteleimonas, Platamonas, Kokkino Nero) + wycieczki fakultatywne

- posiłki w greckiej restauracji z widokiem na morze

- nurkowanie ze sprzętem abc – polski ratownik doświadczony w prowadzeniu animacji

- wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu obozów, kolonii i wycieczek (także w Zespole Szkół Salezjańskich)

- doświadczona kadra pedagogiczna i ratownik

- bezpieczeństwo - bliskość opieki medycznej  - przychodnia 100 metrów od pensjonatu

NEI PORI to nowoczesny kurort na Riwierze Olimpijskiej, między Katerini a Larissą, ok. 100 km na południe od Salonik. Głównym atutem jest doskonała szeroka i piaszczysta plaża. Zejście do morza jest łagodne, dno piaszczyste, pozbawione skał i towarzyszących im zazwyczaj jeżowców. Miasteczko posiada pełną infrastrukturę turystyczną
z tawernami i sklepami. Wzdłuż plaży rozciąga się malowniczy deptak, na niej dostępne są bezpłatne boiska i inne atrakcje m.in. sporty wodne i wodny park zabaw.

Zakwaterowanie:
Villa Elizabeth  położona 200 metrów od piaszczystej szerokiej plaży i centrum miasteczka. Uczestnicy będą gościć
w pokojach 2-,3-,4- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, oddzielnym aneksem kuchennym
z lodówką. Villa zapewnia bezpłatny dostęp do wifi oraz dziedziniec z meblami ogrodowymi i grillem.

Wyżywienie:
Trzy razy dziennie. Śniadania, lunch i obiadokolacja oraz pakiet na drogę powrotną.

OPISY WYCIECZEK W CENIE  OBOZU!

Wycieczka na METEORY – czyli „zwisające klasztory”. Niesamowity widok i zwiedzanie dwóch tajemniczych monastyrów zawieszonych między ziemią a niebem. Meteorami nazywa się formacje skalne z piaskowca
i zlepieńca, które dochodzą do wysokości ponad 540 m n.p.m., na których zbudowano 24 prawosławne klasztory. Miejsce ma charakter mistyczny, wzniosły i religijny. Po drodze planowany jest postój w Dolinie Tembi i zwiedzanie wykutego w skale kościoła św. Paraskiewii, a także wizyta w wytwórni prawdziwych bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania.

Wycieczka do Paleos Panteleimonas – miasteczko zaklęte w kamieniu – to urokliwa wioska z XIV wieku, położona  na wysokości 500 m n.p.m., na stokach mitycznego Olimpu. W sercu miejscowości stoi mała kamienna cerkiew św. Panteleimona. Otoczona jest placem z licznymi tawernami. W miejscowych sklepikach można znaleźć wiele upominków i regionalne produkty. Z samej wioski roztacza się malowniczy widok na Olimp oraz Zatokę Termajską.

Wycieczka do Platamonas - zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku, spacer po deptaku, gra terenowa.

Wycieczka do Kokkino Nero zachwyca swoimi plażami, krystalicznie czystą wodą oraz krajobrazem, który uzupełniają otulające miasto góry masywu Ossa. Kokino Nero znaczy czerwona woda, bierze się z wypływającego tutaj źródła. Woda posiada dużą zawartość żelaza dlatego zabarwia koryto strumienia na rdzawy kolor.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
02.08. Zbiórka ok. 4:00, podróż do Grecji.
03.08.
Przyjazd do Nei Pori na lunch, zakwaterowanie, posiłek, spotkanie organizacyjne, spacer zapoznawczy po okolicy, zabawy integracyjne, kolacja, nocleg.
04-11.08. Realizacja programu pobytu, kąpiele morskie
i słoneczne, zawody pływackie, gry i zabawy, dyskoteki, bieg terenowy, spacery, wycieczki i zwiedzanie miasteczek

12.08. Śniadanie, wykwaterowanie, pożegnalny spacer, zakupy, wyjazd w drogę powrotną.
13.08. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA w cenie wyjazdu:

• Transport komfortowym autokarem turystycznym (dwóch kierowców, do dyspozycji  grupy na miejscu)
  • 9 noclegów
  • Wyżywienie 3x dziennie + pakiet na drogę powrotną
  • Wycieczki i wstępy do miejsc wyszczególnionych w programie
  • Nauka nurkowania ze sprzętem ABC
  • Opieka kadry pedagogicznej i ratownika

ŚWIADCZENIA OBOWIĄZKOWE (płatne przed wyjazdem)

• 10 Euro opłata klimatyczna
  • 90zł Ubezpieczenie KL i NNW
  • 20zł Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)

OPISY WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

SALONIKI – stolica regionu Macedonii, gwarne, pełne życia i różnorodności miasto. Druga co do wielkości metropolia w Grecji leży nad brzegiem Morza Egejskiego, w zatoce między kontynentalną częścią kraju, a słynącym z przepięknych plaż półwyspem Chalkidiki. Saloniki uznawane są za kulinarną stolicę Grecji (30 Euro)

SKIATHOS – całodniowy rejs statkiem to wiele niezapomnianych wrażeń podczas zabawy na pokładzie, połączonej z nauką najpopularniejszych tańców greckich – zorby i syrtaki. Zwiedzanie miasteczka oraz plaży Koukounaries. Plaża ta jest szczególna ze względu na piasek, odbijający promienie słoneczne.  Rejsom zwykle towarzyszą skaczące delfiny. (50 Euro)

Informacje dodatkowe:

Usługi turystyczne nie są dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Usługi turystyczne świadczone będą w grupie.  Minimalna liczebność grupy to 40 uczestników.

INFORMACJE I ZAPISY

na maila: [email protected] do 25 lutego!

potwierdzeniem zapisu są wpłaty zaliczki 600zł do 4 marca do p. Adama Kołodziejskiego

oboz-dla-aktywnych-grecja-2022.pdf