6 stycznia 2023

Obchody Święta Trzech Króli

Janusz Ćwik

W uroczystość Objawienia Pańskiego AD 2023 wzięliśmy udział w dorocznym Marszu Trzech Króli

W długim orszaku, który przemierzał ulicę Piotrkowską od kościoła Zesłania Ducha Świętego do Katedry, pokaźną była grupa ubrana na zielono, złożona z uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Przed wymarszem uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego Grzegorza Rysia. Na koniec pod katedrą składaliśmy hołd Dziecinie Bożej i uczestniczyliśmy w koncercie góralskiej kapeli "Mała Armia Janosika". Piękna oprawa marszu, do której też dołączyliśmy jako teatr przedstawiający scenki oraz atmosfera wytworzona przez uczestników, a także sprzyjająca pogoda powodowały radość na twarzach. Najlepiej obrazują to zdjęcia.

fot. Sylwia Gajewska