15 czerwca 2024

Niezwykły tydzień klas 2a i 2c SLO w Austrii

Daria Zawiasa

Uczniowie klas 2a, 2c SLO i sześciu uczniów drugiej klasy Technikum Salezjańskiego spędzili bardzo ciekawy tydzień w Austrii.

44 uczniów z 3 opiekunami i przewodnikiem udali się do w okolice urokliwie położonego Saalbach.

Najstarsza na świecie kopalnia soli w Hallstatt, Wysokoalpejska Trasa Widokowa Grossglocknerstrasse, Red Bull Hangar -7, miasteczko Zell am See, Zamek Ludwiga Bawarskiego Herrenchiemsee na niemieckiej wyspie Prien, skocznia w Bischofshofen, wizyta w Gimnazjum katolickim w Elsbethen, piękny Salzburg (katedra, ogrody Mirabell) i Wiedeń. Do tego zadania językowe co wieczór, sport (ping pong, piłka nożna, siatkówka na piasku) i dyskoteka w ostatni wieczór.

Wrażeń, emocji, rozmów i zabawy mnóstwo. Dziękujemy serdecznie pani Marii Skurskiej i Unii Europejskich Federalistów za zorganizowanie tak niezwykłej wycieczki.