20 kwietnia 2017

Nasi uczniowie na Turnieju Robotów

Piotr Drzewiecki

Wiktor Sroga i Szymon Skulimowski z klasy 1A SG reprezentowali Gimnazjum Salezjańskie w IX edycji Międzynarodowego Turnieju "Robotic Tournament" w Rybniku, który odbył się 1 kwietnia.

Roboty Wiktora i Szymona o nazwach xMstorm i SilveR23 zbudowane w oparciu o zestawy Lego Mindstorms startowały w dwóch konkurencjach:

1) RoboDragRace for Lego - czyli "robotyczna" wersja wyścigu równoległego na ¼ mili. Trasa przejazdu o długości 12 metrów. Robot xMstorm zajął 17 miejsce na 32 startujące roboty.

2) LineFollower for Lego - konkurencja polegająca na przejechaniu krętej trasy wyznaczonej białą linią w jak najkrótszym czasie. Robot SilveR23 zajął 22 miejsce na 58 startujących robotów.

Zgodnie z zasadami turnieju roboty poruszały się w sposób autonomiczny, jakakolwiek forma komunikacji z robotem podczas trwania przejazdu była zabroniona. W trakcie turnieju możliwa była dowolna ilość startów. Można było także modyfikować program sterujący robotem.

W turnieju startowały teamy reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz uczelnie wyższe.

Biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję oraz fakt, że był to pierwszy start chłopaków w tego rodzaju turnieju osiągnięte wyniki można uznać za sukces.

W maju kolejny turniej na Politechnice Gdańskiej

Marcin Skulimowski