26 marca 2023

Nasi uczniowie koncertowali na deskach Filharmonii Łódzkiej

Agnieszka Gryszkalis

W sobotę, 25 marca, w Filharmonii Łódzkiej odbył się koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.

Było to wielkie święto uczniów rozwijających swój talent muzyczny.
Przez cały tydzień trwały wyczerpujące próby. Koncert w tak wyjątkowym miejscu musiał wypaść jak najlepiej.

Podczas prób praktycznie co trzeci uczeń miał na sobie mundurek Szkoły Salezjańskiej.
Okazuje się, że wielu uczniów naszej szkoły regularnie kilka razy w tygodniu z Wodnej jedzie do drugiej szkoły, aby tam uczyć się grać na instrumencie, kształcić słuch, śpiewać w chórze.

Sobotni koncert zatytułowany "Romantycznie" była wspaniały! Na scenie zaprezentowała się ogromna orkiestra, chór liczący ponad stu uczniów, zespoły rytmiczne i szerokie grono solistów oraz duetów.

Na widowni wykonawców podziwiali najwierniejsi fani: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele. Było mnóstwo pięknych emocji, młodzi wykonawcy prezentowali się pięknie, a w sali Filharmonii Łódzkiej co chwilę rozbrzmiewał aplauz poruszonej publiczności.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Kopytowskiemu za przesłanie zdjęć, na których można podejrzeć, jak wspaniale prezentowali się wykonawcy, a wśród nich wielu uczniów naszej szkoły.