19 stycznia 2019

Najładniejsze dekoracje bożonarodzeniowe 2019

Maciej Drewniak

Rozstrzygnięty został Konkurs Bożonarodzeniowy 2019 na najładniej świątecznie przystrojoną klasę.

Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wybrała najładniej udekorowane klasy. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali przepiękne dekoracje w wielu salach wykonując oryginalne szopki, wieńce czy kalendarze adwentowe. Bardzo ciekawie prezentował się tort z wizerunkiem naszego patrona Księdza Bosko oraz oryginalna szopka zrobiona przez dziewczynki z klasy 4a SSP.

Wybór zwycięzców był niezwykle trudny. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała przyznać po dwie nagrody.

W szkole podstawowej:

• klasie 4 B, która ozdobiła żywe drzewko w pieczone pierniczki i własnoręcznie zrobione bombki, aniołki i gwiazdki. Udekorowała wieniec adwentowy oraz duży rodzinny stół. Nie zabrakło również jemioły i zrobionej przez dzieci szopki oraz dekoracji na oknach.
  • klasie 6 B, która podobnie jak poprzednia klasa miała pięknie nakryty stół świąteczny, własnoręcznie zrobioną szopkę i ozdoby na ścianach min. pomysłowy kalendarz adwentowy.

W gimnazjum i liceum:

• klasie I B SLO, gdzie była własnoręcznie zrobiona szopka z kolorowymi światełkami i kominek, żywa duża choinka, jemioła oraz pięknie przystrojone rodzinne stoły.
  • klasie II C SLO, która stworzyła piękny nastrój przyozdabiając całą salę w lampiony i dużą ilość świec, ślicznie nakryte stoły oraz własnoręcznie zrobioną oryginalną szopkę na ścianie.

Ponadto komisja zdecydowała o dodatkowym nagrodzeniu uczniów z klas najmłodszych, nie biorących bezpośrednio udziału w konkursie Bożenarodzeniowym. Na korytarzu dzieci z klas 1-2 SSP wraz ze swoimi wychowawcami pięknie ozdobiły drzwi do sal, choinkę z łańcuchów papierowych z gwiazdkami i świąteczny stół z domkami z piernika, w klasach wykonały własnoręczne dekoracje na ścianach i oknach.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne zorganizowanie wigilii klasowych

Rada Rodziców i Samorząd Szkolny