25 listopada 2023

I Młodzieżowy Kongres Województwa Łódzkiego

Maciej Drewniak

Uczniowie i uczennice Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali szkołę na I Młodzieżowym Kongresie Województwa Łódzkiego. Odbył się on 24 listopada w łódzkim hotelu Ambasador Premium.

Nasi przedstawiciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach dotyczących między innymi ekologii, zdrowia psychicznego nastolatków i sposobów na bycie liderem.

Od młodzieżowych radnych dowiedzieliśmy się, że w radach miejskich wcale nie działa się łatwo. Młodzi działacze muszą często mierzyć się z niechęcią lokalnych władz, jednak mimo wszystko z całych sił starają się pozytywnie wpływać na jakość życia lokalnych nastolatków – komentowali nasi uczniowie.

Obecni na spotkaniu radni z całego województwa podpisali "Pakt Współpracy", co oznacza, że podobne wydarzenia na pewno jeszcze przed nami. Bo tematów, które nurtują łódzką młodzież, a rozmawialiśmy o tym z uczniami m.in. I i III LO w Łodzi, jest naprawdę dużo.

Pola Bogusiak